Dikilen kızlık zarı kesin kanar mı?

Bakire olmayan kızlık zarı dikimi yaptırmak isteyen bayanların en çok merak ettiğimi sorular, dikilen kızlık kesin kanar mı?, kızlık zarı dikilince belli olur mu?, kızlık zarı diktirince kanamazsa param boşa gider mi?, Himen yani kızlık zarı üzerinde bakireliğe dönüş ameliyatlarında en fazla sorgulanan konu operasyondan sonuç alınıp alınamayacağıdır, acaba dikilen kızlık zarı kesin kanar mı, dikilmiş kızlık zarı ile evlendiğinizde ilk gece kan gelir mi ? Bu merak edilen sorulara bu yazımızda cevap bulabilirsiniz.

Size en iyi ideal kızlık zarı dikimini jinekolog doktor tarafından belirlenir. Kızlık zarı dikim ameliyatı yapan doktor tarafından size uygun olan kızlık zarı dikimi operasyonu yapıldıktan doktorunuzun yapılmaması ve yapılması gereken uyarılarını da dinlerseniz büyük ihtimalle kanama olur. Ülkemizde kızlık zarı ameliyatı yapan yüzlerce doktor bulunmaktadır. Doktorların tavsiyelerine ve tecrübelerini göz önünde bulundurduğunuz başarıya ulaşmanız kaçınılmazdır. Bu operasyon işin uzmanı  bir hekim tarafından yapılmışsa, dikilen bir zar kanar. Dolayısıyla ilişkiye girilen kişi tarafından zarın dikildiği anlaşılmaz.

Kızlık zarı dikildikten sonra nelere dikkat edilmeli ?
Özel bir şey gerektirmiyor. Bu konuda hekiminizin uyarılarını dikkate almalısınız. Bir kaç gün sonra da duş almaya başlayabilirsiniz

Geçici Kızlık Zarı Dikimi Ameliyatı
Geçici ameliyatlarda kızlık zarı artıkları mevcut bulundukları yerlerden serbestleştirilerek bir araya getirilir ve dikilirler. Bu yöntem evlenmeden 3-7 gün önce yapılmalıdır, çünkü geçici bir süresi kendisini korumaktadır. Bu yöntemin kanama garantisi bulunmamaktadır. Dikişler erise de bu süreç içinde tam olarak eriyemeyebilir. Eğer hastaların yeterli zamanı yoksa geçici dikim önerilmektedir. Ben bu durumda bile sadece kızlık zarı artıklarını değil aynı zamanda arka tarafa da ek bir doku getirmekteyim. Bu sayede daha güvenilir olmaktadır.

Kalıcı Flep Yöntemiyle Kızlık Zarı Dikimi
Asıl ve kalıcı olan kızlık zarı dikimi ise vajina iç yüzünden alınan flep ile yapılan kalıcı kızlık zarı onarımıdır. Bu yöntemde vajina içinden yep yeni bir doku kaldırılır ve bu doku vajinal açıklığa yerleştirilir. Bu dokunun sadece ufak bir kısmı açıkta bırakılır. Bu sayede kanama, adet kanamaları, vajinal akıntılar buradan çıkabilmektedir. Kalıcı flep dokusu bir iki dikişle değil boydan boya dikişlerle tutturulmaktadır. Bu sayede dikiş açılması gibi bir durum yaşanmaz. Bu ameliyatı estetik plastik cerrahların yapması daha uygundur. çünkü flep denilen dokuyu kaldırmak ancak bir plastik cerrahi bilgisi ve tecrübesi gerektirir. Hazırlanacak flepin boyutu, genişliği, alınacağı yerinin tespiti son derece önemlidir.

Gelen aramalar:

  • kizlik zari dikildikten sonra kan gelir mi
  • dikilen kizlik zari kesin kanar mi
  • kalıcı dikilen kizlık kesin kanarmi
  • kızlık zarı dikilince tekrar kanar mı
  • dikilen kızlik zarı kesın kanarmı
  • kızlık zarı dikilince kan gelirmi
  • kızlık zarı dikildikten sonra kanama olur mu
  • kızlık dikildikten sonra kanama gelmesi
  • kalıçı dikilen kızlık zari kesın kanarmi
  • Geçici kızlık zarı dikiminde kanamama olur mu

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir